Offering you a complete choice of products which include self adhesive tapes and eva sheet gumming.
₹ 12 / Roll Get Latest Price
| Width | 48 mm |
| Length | 50 m |
| Application | Packaging |
| Tape Width | 40-60 mm |
| Tape Length | 40-50 m |
| Color | BROWN |
| Features | High Adhesion |
| Brand | WONDER |
| Tape Type | Adhesive |
| Total Thickness | 38 |
| MOQ | 1 BOX |
Minimum order quantity: 48 Roll
₹ 100 / Sheet Get Latest Price
| Sheet Size | 1MTR |
| Paper Type | Coated |
| GSM | 120 GSM |
| Finish | Matte |
| Adhesive Type | Hot Melt |
| Pack Size | Depend on thickness |
| Packaging Type | PACKAGING |
| Packaging Size | 1MTR X 2MTR |
| Usage/Application | PACKAGING |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Sheet
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India