Manufacturer of a wide range of products which include packaging air bubble bag, anti static air bubble bag, epe foam bags pouch, bubble wrap bags, air bubble bags and white epe foam bag.
₹ 0.15 / Piece Get Latest Price
| Closure Type | Heat Sealed |
| Bubble Size (Diameter) | 25 mm |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made In India |
| Size (L x W) | 10x12 inch |
| Size | 7X6 Inch |
₹ 1.20 / Piece Get Latest Price
| Property | Anti-Static (ESD) |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Bubble Size (Diameter) | 25 mm |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made In India |
| Size (L x W) | 10x12 inch |
| Size | 14X18 Inch |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 0.3 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Thickness | 1 mm |
| Capacity | 100 gm |
| Usage | Automotive Parts |
| Bag Type | Flat |
| Closure Type | Open Top |
| Density | 18 kg m3 |
| Size | 100x200mm ,70x200 etc |
| With Zip | No |
| Surface Finish | Matte |
| Usage/Application | glass pakaging machine part pakaging |
| Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 0.15 / Piece Get Latest Price
| Closure Type | Heat Sealed |
| Bubble Size (Diameter) | 25 mm |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made In India |
| Size (L x W) | 10x12 inch |
| Size | 12X16 Inch |
₹ 0.17 / Piece Get Latest Price
| Size (L x W) | AS PER REQURIMENT RATE |
| Property | LDPE |
| Closure Type | Open End |
| Bubble Size (Diameter) | 25 mm |
| Available Colors | Transparent |
| Packaging Type | Bag |
| Size | 12X16 Inch |
| Country of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 0.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 gm |
| Material | PP |
| Size | 95x250,700x500, 800x850 as per reuriment |
| Color | white |
| Usage/Application | machine part packing |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 0.30 / Piece Get Latest Price
| Material | PP |
| Thickness | 1 mm |
| Capacity | 100 gm |
| Usage | Glass Packing |
| Bag Type | Pouch |
| Closure Type | Open Top |
| Density | 18 kg m3 |
| Size | 65X220MM ,100X250MM Etc as per requriment |
| With Zip | No |
| Surface Finish | Matte |
| Usage/Application | part pakaging |
| Color | white |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Edge Protector |
| Material | Corrugated Board |
| Thickness | 50 µm |
| Application | Industrial Packaging |
| Protection Type | Shock Protection |
| Form | Profile |
| Usage/Application | Wooden Furniture |
| Design Type | Angle |
| Sheet Thickness | 2,3,4,5mm |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 0.20 / Piece Get Latest Price
| Material | EPE Foam |
| Usage | Automotive Parts |
| Usage/ Application | glass packaging machine part pakageing |
| Design Type | bag |
| Thickness | 3 mm |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India