Manufacturer of a wide range of products which include anti static bubble, air bubble wrap roll tube and air bubble pouch.
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Width | 1000 mm (1m) |
| Thickness (GSM) | 250 GSM |
| Usage/Application | indusrty |
| Length | 100 m |
| Packaging Type | Roll |
| Bubble Diameter | 25 mm |
| Type | Antistatic (ESD) |
| Size | 1 MTR 1.5 MTR 2 MTR |
| Packaging Size | 1 MTR 1.5 MTR 2 MTR |
| Material | Plastic |
| Color | pink |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 390 / Piece Get Latest Price
| Thickness (GSM) | 250 GSM |
| Bubble Diameter | 20 mm |
| Sheet Width | 600 m |
| Sheet Length (m/roll) | 100 meter |
| Sheet Weight | 50 GSM |
| Sheet Thickness (mm) | 3 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | parts of Industry |
| Design Type | Tubing Form |
| Shape | Round |
| Weight | 2.4 KGS |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1 / Piece Get Latest Price
| Closure Type | Heat Sealed |
| Bubble Size (Diameter) | 25 mm |
| Available Colors | Transparent |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made In India |
| Size (L x W) | 10x12 inch |
| Size | 14X18 Inch |
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India