Providing you the best range of bubble wrap sheets roll with effective & timely delivery.
₹ 470 / Roll Get Latest Price
| GSM | 50 GSM |
| Width | 1 m |
| Sheet Width | 1 meter |
| Bubble Size (mm) | 6 mm |
| Length | 100 m |
| Sheet Length (m/roll) | 100 meter |
| Bubble Diameter | 30 mm |
| Sheet Weight | 50 GSM |
| Usage/Application | Wooden Furniture |
| Design Type | Roll |
| Sheet Thickness | 50mic |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India