Prominent & Leading Manufacturer from Pune, we offer bopp adhesive tapes, bopp packing tapes and transparent adhesive tape.
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Width | 72 mm (3 inch) |
| Tape Width | 2 Inch |
| Length | 50 m |
| Tape Length | 50 m |
| Tape Type | Adhesive |
| Color | Transperent , Brown |
| Backing Material | PP |
| Usage/Feature | Printed, Water Proof |
| MOQ | 72 |
| Total Thickness | 38, 40, 45 Mic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Width | 72 mm (3 inch) |
| Tape Width | 3 Inch |
| Tape Type | Adhesive |
| Color | Transperent , Brown , Blue |
| Backing Material | PP |
| Usage/Feature | Packaging use |
| MOQ | 48 |
| Total Thickness | 38mic to 60mic |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 50 m |
| Tape Length | 60 m |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Tape Width | 1 Inch |
| Width | 48mm |
| Tape Length | 50 m |
| Length | 50m |
| Tape Thickness | 38 µm |
| Thickness | 40mic |
| Adhesive Type | Removable |
| Backing Material | BOPP |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Feature | PP |
| MOQ | 144 |
| Tape Type | Adhesive |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India