Leading Manufacturer of bubble wrap roll, antistatic air bubble bags and air bubble wrap from Pune.
₹ 499 / Roll Get Latest Price
| Width | 1 m |
| Sheet Width | 1 meter |
| Bubble Size (mm) | 25 mm |
| Length | 80 m |
| Sheet Length (m/roll) | 100 meter |
| Brand | RG |
| Bubble Diameter | 30 mm |
| Thickness | 10 mm |
| Sheet Thickness (mm) | 3 mm |
| Usage/Application | WRAPPING |
| Color | White |
| GSM | 50 GSM |
| Sheet Weight | 200 GSM |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 0.22 / Piece Get Latest Price
| Property | Anti-Static (ESD) |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Bubble Size (Diameter) | 25 mm |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made In India |
| Size (L x W) | 10x12 inch |
| Size | 12X16 Inch |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 750 / Roll Get Latest Price
| GSM | 50 GSM |
| Width | 1.5 m |
| Sheet Width | 1.5 meter |
| Length | 100 m |
| Sheet Length (m/roll) | 100 meter |
| Bubble Diameter | 30 mm |
| Sheet Weight | 50 GSM |
| Usage/Application | Wooden Furniture |
| Design Type | roll |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India