Pioneers in the industry, we offer pvc cling film for food wrap, pvc cling film and food grade cling film from India.
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Net Weight | 2 kg |
| Roll length | 600 m |
| Width | 300 mm (12 in) |
| Grade | Food Grade |
| Film Type | PVC |
| State Of Origin | Maharashtra |
| Type | Transparent |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 300 mm 450 mm |
| Type Of Packaging | food |
| Material | pvc |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 150 / Roll Get Latest Price
| Net Weight | 2.7 -3 |
| Roll length | 600 m |
| Width | 300 mm (12 in) |
| Grade | Food Grade |
| Film Type | PVC |
| Packaging Type | Roll |
| Thickness | 10 mic to 100 mic |
| Used For | food packaging |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2 Roll
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Roll length | 300 m |
| Net Weight | 2 kg |
| Width | 300 mm (12 in) |
| Thickness | 12 µm |
| Material | PVC |
| Pack Type | Roll |
| Usage | Catering, Food Processing, Home Kitchen, Industrial Pack |
| Size | 100 mm,200mm,300mm,450mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | GOLD & TRANSPERENT |
| Type | Food Grade / Cling Film |
| Usage/Application | Food wrapping / Cling Film |
| Country of Origin | Made in India |
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India