Offering you a complete choice of products which include eva foam sheet, black eva sheet and white eva sheet.
₹ 345 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Size | 1 MTR 2 MTR |
| Density | 70-80 |
| Usage/Application | Footwear |
| Hardness | 25 Shore A |
| Sheet Size | 1 x 2 m |
| Color | Black |
| Grade | Industrial |
| Dimension | 1 MTR 2 MTR |
| Available Colors | Black |
| Packaging Type | SHOES , JIM |
| Sheet Shape | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Quantity Per Pack | 25 |
| Is It GSM Service | Non Gsm Service |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 120 / Sheet Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Packaging |
| Packaging Type | Packaging,Civil,Automotive,Fragile industry. |
| Roll Length | 1mt x 2mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Available Colors | Black , White |
Minimum order quantity: 5 Sheet
₹ 80 / Sheet Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Density | 25 kg/m³ |
| Hardness | 50 Shore A |
| Usage/Application | Packaging |
| Sheet Size | 1 x 2 m |
| Color | White |
| Grade | Packaging |
| Roll Length | 2MTR ,2.4 MTR |
| Available Colors | WHITE AND BLACK |
Minimum order quantity: 10 Sheet
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India