We are a leading Manufacturer of printed bopp tapes, transparent packaging tape and custom printed tape from Pune, India.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Width | 72 mm (3 inch) |
| Tape Width | 2 Inch |
| Tape Type | Adhesive |
| Color | Transparent and Brown,Milky |
| Backing Material | PP |
| Usage/Feature | Packaging use |
| MOQ | 72 |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 50 m |
| Tape Length | 60 m |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1100 / Box Get Latest Price
| Tape Width | 2 Inch |
| Width | 72mm |
| Tape Thickness | 38 µm |
| Thickness | 40mic |
| Adhesive Type | Removable |
| Backing Material | BOPP |
| Surface Finish | Crystal Clear |
| MOQ | 72 |
| Tape Type | Adhesive |
| Total Thickness | 38 to 60 mic |
| Tape Length | 50 m |
| Length | 65m |
Minimum order quantity: 1 Box
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Width | 48 mm (2 inch) |
| Tape Length | 50 m |
| Tape Width | 2 Inch |
| Length | 65 m |
| Base Tape Color | Transparent |
| Number of Print Colors | 2 |
| Backing Material | Printed Bopp |
| Color | Brown , Blue , Milky Printed |
| Usage/Application | Packaging |
| Tape Type | Adhesive |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India