Our product range includes a wide range of ldpe tubing rolls and ldpe tubing roll.
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Roll Width | 300 mm |
| Roll Form | Tube Roll |
| Thickness | 51 |
| Color | Transparent |
| Material Type | Semi Virgin |
| Usage | Packaging |
| Packaging Size | 1" to 40" |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | LDPE |
| Size | 1" to 40" |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Kg
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Inner Diameter | 25 mm |
| Sizes | 2INCH TO 38 INCH |
| Wall Thickness | 0.75 mm |
| Roll Length | 150 m |
| Thickness | 5mm |
| Material | LDPE |
| Color | White |
| Usage/Application | Industrial |
| Pattern | Plain |
| Features | Waterproof |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 3 Inch |
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India