Prominent & Leading Manufacturer from Pune, we offer stretch film logo printed, stretch film roll 500 mm, stretch film roll, stretch wrap film roll, protective packaging material and ldpe wrapping film roll.
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Width | 500 mm (20 inch) |
| Length | 150 m |
| Thickness | 50 µm |
| Usage | Manual (Hand Roll) |
| Color | Black |
| Weight per Roll | 4 kg |
| Packaging Type | Roll |
| Type | Hand Stretch Film, Cast Stretch Film |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 95 / Kg Get Latest Price
| Length | 150 m |
| Thickness | 25 µm |
| Usage | Manual (Hand Roll) |
| Weight per Roll | 5 kg |
| Color | Transparent |
| Size | 50 mm to 2000mm |
| Packaging Type | Box |
| Type | Hand Stretch Film |
| Features | Waterproof |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | LLDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 500 mm |
Minimum order quantity: 30 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Width | 450 mm (18 inch) |
| Usage | Manual (Hand Roll) |
| Weight per Roll | 4 kg |
| Color | White |
| Length | 150 m |
| Packaging Type | Roll |
| Type | Cast Stretch Film |
| Thickness | 15 MIC TO 75 MIC |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Width | 300 mm (12 inch) |
| Length | 120 m |
| Thickness | 150 MIC TO 100 MIC |
| Usage | Manual (Hand Roll) |
| Color | Transparent |
| Weight per Roll | 4 kg |
| Packaging Type | Roll |
| Type | Hand Stretch Film |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Kg
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Product Type | Box |
| Size | 150MM X150MMX20MM |
| Usage/ Application | Cosmetics Industry |
| Patterns | WHITE PATTERN |
| Color | White |
| Plastic Type | SQURE |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Roll Width | 100MM |
| Roll Form | ROLL |
| Thickness | 51 |
| Packaging Type | Roll |
| Material Type | Virgin |
| Material | LDPE |
| Usage | Pallet Cover, Covering, Packaging |
| Color | Transparent |
| Length | 400 meter |
| Usage/Application | Packaging |
| Pattern | Plain |
| Water Proof | Yes |
| Packaging Size | 100mm,150mm,300mm,450mm,500mm,600mm |
| Features | Waterproof |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 100MM,150MM,300mm,450mm,600mm,900mm |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 105 / Kg Get Latest Price
| Film Type | Stretch Wrap |
| Width | 500 mm (20 inch) |
| Length | 150 m |
| Roll Width | 600 mm |
| Material | LLDPE |
| Roll Length | 200 m |
| Usage | Box Wrap, Pallet Wrap, Industrial Pack |
| Packaging Type | Roll |
| Type | Blown Stretch Film |
| Thickness | 15 MIC TO 75 MIC |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Kg
₹ 150 / Roll Get Latest Price
| Roll Length | 600 m |
| Usage/Application | Food Wrapping |
| Brand | RG |
| Packaging Type | ROLL |
| Type | PVC |
| Size | 100 MM TO 1000 MM |
| Features | FOOD PACKAGING |
| Color | GOLD |
| Material | PVC |
Minimum order quantity: 1 Roll
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Film Type | Stretch Wrap |
| Length | 150 m |
| Roll Width | 250 mm |
| Material | LLDPE |
| Roll Length | 200 m |
| Usage | Pallet Wrap |
| Packaging Type | Roll |
| Type | Hand Stretch Film |
| Thickness | 15mic to 100 mic |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Kg
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India