Leading Manufacturer of stretch film printed, stretch film plastic rolls and pet strapping roll from Pune.
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Width | 500 mm (20 inch) |
| Length | 200 MTR |
| Thickness | 50 µm |
| Usage | Manual (Hand Roll) |
| Color | White |
| Weight per Roll | 4 kg |
| Packaging Type | Roll |
| Type | Hand Stretch Film, Cast Stretch Film |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Kg
₹ 95 / Kg Get Latest Price
| Material | LLDPE |
| Thickness | 51 |
| Roll Type | Hand Roll |
| Width | 300 mm |
| Pre Stretch | 300 % |
| Color | Transparent |
| Size | 50 mm *2000 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Type | PLASTIC |
| Usage/Application | PACKAGING |
| Packaging Size | 50 mm *2000 mm |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 1300 / Kg Get Latest Price
| Strap Width | 12 mm |
| Width | 12 mm |
| Strap Thickness | 0.7 mm |
| Breaking Strength | 300 kgf |
| Color | Green |
| Strap Color | Green |
| Usage Type | Manual Grade |
| Core Diameter | 200 mm |
| Usage/Application | Packaging |
| Pattern | Plain |
| Weight | 20 kgs |
Minimum order quantity: 5 Kg
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India