We are a leading Manufacturer of pof shrink film roll from Pune, India.
₹ 181 / Kg Get Latest Price
| Width | 150 mm |
| Thickness | 12mic 15mic 19mic |
| Material | Polyolefin |
| Pattern | Plain |
| Form | Single Wound |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Gauge | 50 60 75 |
| Usage/ Application | Packaging |
| 10inch to 14inch | 10to 14kg |
| Length | 200m |
| Roll Length | 500 m |
Minimum order quantity: 5 Kg
Polyolefin Shrink Films are now the most sought Shrink Films in the Packaging Industry. These shrink films offer 80% shrinking
properties (both directions) along with better transparency and remains odourless when heated and cooled.
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India