Our product range includes a wide range of bopp printed tape and logo printed tape.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Tape Width | 2 Inch |
| Tape Length | 50 m |
| Backing Material | BOPP |
| Color | Transperent , Brown , Milky |
| Usage/Application | Packaging |
| Tape Type | Adhesive |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Width | 48 mm (2 inch) |
| Tape Length | 50 m |
| Tape Width | 2 Inch |
| Length | 65 m |
| Base Tape Color | Transparent |
| Number of Print Colors | 2 |
| Backing Material | BOPP |
| Color | Transperent , Brown , Milky , Blue , Red |
| Usage/Application | Packaging |
| Tape Type | Adhesive |
| Adhesive Type | Pressure Sensitive |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India