Prominent & Leading Manufacturer from Pune, we offer polyurethane foam sheet.
₹ 360 / Piece Get Latest Price
| Foam Type | High Resilience PU |
| Density | 32 |
| Sheet Thickness | 25 mm |
| Material | Pu Foam |
| Usage/Application | Mattress |
| Sheet Length | 1800 mm |
| Sheet Width | 900 mm |
| Application | Chair Cushion, Automotive Seat, Sofa Cushion, Packaging, Mattress |
| Size | 3x6 4x6 5x6 6x6 |
| Brand | Fomastic |
| Color | Multicolor |
| Thickness | 50 mm |
| Type | PU |
| Country of Origin | Made in India |
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India