We are a leading Manufacturer of pvc cling wrap film and pvc cling food grade film roll from Pune, India.
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Net Weight | 2 kg |
| Roll length | 300 m |
| Width | 300 mm (12 in) |
| Grade | Food Grade |
| Film Type | PVC |
| Packaging Type | Roll |
| Thickness | 10 mic to 100 mic |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Application Type | Food Cling |
| Roll Width | 300 mm |
| Roll Length | 300 m, 20 m |
| Material | PVC |
| GSM | Less than 80 |
| Packaging Size | 75 MM TO 600 MM |
| Color | Transparent |
| Features | Waterproof |
| Usage/Application | Packaging |
| Size | 75 MM TO 600 MM |
| Length Per Roll | 600 meter |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 110mm 200mm 300 mm 450mm |
Minimum order quantity: 20 Kg
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India