Manufacturer of a wide range of products which include stretch film wrapping roll, biodegradable film roll and food grade pvc cling film.
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Film Type | Stretch Wrap |
| Length | 150 m |
| Roll Width | 500 mm |
| Material | LLDPE |
| Roll Length | 200 m |
| Usage | Industrial Pack, Luggage Wrap, Box Wrap, Pallet Wrap |
| Packaging Type | Roll |
| Type | Cast Stretch Film |
| Thickness | 15MIC TO 100 MIC |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Base Material | BIODEGRDEBAL |
| Degradation Type | Bio Based |
| Film Width | 600 mm |
| Certification | OK Compost |
| Length | 600 Mtr |
| Packaging Size | 100mm to 600mm |
| Brand | RG |
| Packaging Type | Roll |
| Color | green |
| Material | biodegradable |
| Size | As Per Requerement |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Industrial |
| Application | Packaging |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 150 / Roll Get Latest Price
| Material | PVC |
| Roll Length | 150 m |
| Usage/Application | Food Wrapping |
| Brand | RG |
| Packaging Type | ROLL |
| Type | PVC |
| Size | 300 MM |
| Features | FOOD WRAP |
| Color | GOLD |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Roll
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India