Our product range includes a wide range of baby roll stretch wrapping film and heat shrink film roll.
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Film Type | Stretch Wrap |
| Roll Width | 100 mm |
| Thickness | 51 |
| Material | LDPE |
| Roll Length | 200 m |
| Usage | Luggage Wrap |
| Length | 100Meter |
| Packaging Size | 50MM |
| Brand | Stretch Film |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Transparent |
| Size | 75MM |
| Recyclable | 100% vergin |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Length | 100 m |
| Material | LDPE |
| Thickness | 75 mic |
| Width | 100 mm |
| Pattern | Plain |
| Form | Single Wound |
| Roll Length | 300 m |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
RG Enterprises offer high-quality LDPE Shrink Film. LDPE (Low-Density Polyethylene) Shrink Film is used for wrapping products across various industries such as pharmaceuticals, cosmetics, glass bottles, cans, tins, beverages, tetra packs, cartons, consumer durables, stationery and all sorts of industrial products.
RG ENTERPRISES specialty is to make tailor made products to suit the customer’s requirement. The products have high application shrink.
Vishal Mahajan & Pankaj Patil (Owner)
RG Polyplast Private Limited
Gat No 130, Borhadewadi, Moshi, Near Carnival Hotel, Near Carnival Hotel, Alandi
Pune - 412105, Maharashtra, India